Wśród najpopularniejszych tytułów tegorocznej części online festiwalu znalazły się opowieści o tematyce ekologicznej, historie intymne oraz społecznie zaangażowane obrazy współczesnego świata. W czołówce znalazły się polskie produkcje, wśród nich między innymi Najlepszy Film Polski - opowiadający o parze lesbijek wychowujących brata jednej z nich na polskiej wsi „Silent Love” Marka Kozakiewicza, „Pisklaki” Lidii Dudy, czyli spojrzenie na życie niewidomych i niedowidzących siedmioletnich dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole z internatem oraz poruszające „Anioły z Sindżaru” nominowanej do Oscara® Hanny Polak o ludobójstwie dokonanym na Jezydach przez ISIS.

Pełną listę najbardziej popularnych tytułów znajdziesz tu: https://mdag.pl/pl/ogladaj-online/19/sekcje/najpopularniejsze

Wśród dziesięciu dostępnych nadal najpopularniejszych tytułów znalazła się także „Krowa” zdobywczyni Oscara® Andrei Arnold, opowiadająca o pełnym bólu życiu krowy Lumy. Publiczność festiwalowa doceniała także opowieści o samoświadomości i poszukiwaniu szczęścia - reżyserka „Psychodelicznego klasztoru” Maartje Nevejan pokazuje medytujących mnichów pod wpływem psylocybiny, z kolei Louie Psihoyos i Peggy Callahan dzielą się z nami receptą na szczęście autorstwa Dalajlamy i Desmonda Tutu w filmie „Misja: szczęście”. O wychowaniu wie za to bardzo dużo bohater filmu „Młody Platon” (reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath) - Kevin McArevey, dyrektor szkoły w Belfaście, w której stara się za pomocą filozofii przerwać łańcuch przemocy wśród uczniów. 

Wśród ulubionych filmów publiczność znalazły się także „Niewidzialne demony” Rahula Jaina, ukazujące skalę zanieczyszczeń w New Delhi, zrealizowana z rozmachem „Rzeka” Jennifer Peedom z narracją Willema Dafoe  i gorąca historia miłosnego trójkąta między małżeństwem wulkanologów a wulkanami, czyli „Wulkan miłości” w reżyserii Sary Dosy.

Zaraz po zakończeniu festiwalu poznamy film, który w tym roku zdobędzie Nagrodę Publiczności online! Nagroda ta trafia do najchętniej oglądanego filmu w tej części festiwalu. 

Część online 19. Millennium Docs Against Gravity odbywa się w dniach 24 maja - 5 czerwca na stronie mdag.pl. Mecenasem tytularnym festiwalu jest Bank Millennium (www.bankmillennium.pl).