Rebellion Rebellion

reż. Maia Kenworthy, Elena Sánchez Bellot / 2021 / Wielka Brytania / 83min.
Fascynująca historia XR, czyli Extinction Rebellion – międzynarodowego oddolnego ruchu społeczno-politycznego, protestującego przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu i wymierania gatunków

Fascynująca historia XR, czyli Extinction Rebellion – międzynarodowego oddolnego ruchu społeczno-politycznego, protestującego przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu i wymierania gatunków. Śledzimy losy grupy, której początki miały miejsce w Wielkiej Brytanii w maju 2018 roku, gdy 94 naukowców organizujących kampanię Rising Up! podpisało apel o wsparcie projektu XR. W listopadzie tego samego roku w Londynie kilka tysięcy protestujących zablokowało mosty na znak obywatelskiego nieposłuszeństwa. Poznajemy wzloty i upadki XR, wewnętrzne problemy i starcia wśród członków.

To film o pasji, frustracjach i ambicjach, pokazujący jak ogromny wpływ może mieć pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, a także z jakimi wyzwaniami wiąże się funkcjonowanie takiej grupy. Poznajemy jej współzałożycieli: Gail Bradbrook i Rogera Hallama, a także członków wszelkiej maści: od prawniczki ds. klimatu po ekologicznego hodowcę warzyw, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie, działać i domagać się zmian.

czas trwania:
83 min
kraj / rok produkcji:
Wielka Brytania / 2021
reżyseria:
Maia Kenworthy, Elena Sánchez Bellot
zdjęcia:
Elena Sánchez Bellot, Maia Kenworthy, Amy Newstead
produkcja:
Kat Mansoor / Halcyon Pictures
wybrane festiwale i nagrody:
2021 – Doc Point Helsinki
sekcje:
Klimat na zmiany – Visa poleca
konkursy:
Green Warsaw Award
tagi:
ekologia aktywizm protest

Inne filmy z tagiem protest

Inne filmy z konkursu Green Warsaw Award