Town Bloody Hall Town Bloody Hall

reż. Donn Alan Pennebaker, Chris Hegedus / 1979 / USA / 82min.
Wieczorem 30 kwietnia 1971 roku publiczność wypełnia nowojorski ratusz, aby wziąć udział w żywiołowej dyskusji. Tematem spotkania był ruch wyzwolenia kobiet. Spotkaniu przysłuchiwała się Susan Sontag, zabierając głos z sali

Wieczorem 30 kwietnia 1971 roku publiczność wypełnia nowojorski ratusz, aby wziąć udział w żywiołowej dyskusji. Feministki reprezentują: legendarna krytyczka literacka Diana Trilling, dziennikarka i rzeczniczka lesbijek Jill Johnston, prezeska Narodowej Organizacji Kobiet Jacqueline Ceballos, pisarka i autorka książki „The Female Eunuch” Germaine Greer, które debatują z pisarzem Normanem Mailerem. Tematem spotkania był ruch wyzwolenia kobiet, do którego dopiero co krytycznie odniósł się Mailer w swojej książce „The Prisoner of Sex”.

W filmie Donna Alana Pennebakera i Chris Hegedus, będącym utrzymaną w duchu direct cinema rejestracją debaty, błyskotliwe gościnie panelu bezlitośnie kontrują wypowiedzi Mailera, który w dyskusji wydaje się być adwokatem diabła. Spotkaniu przysłuchiwała się Susan Sontag, zabierając głos z sali. Film stanowi kontekst dla retrospektywy jej reżyserskiej twórczości, prezentowanej w ramach MDAG.

czas trwania:
82 min
kraj / rok produkcji:
USA / 1979
reżyseria:
Donn Alan Pennebaker, Chris Hegedus
zdjęcia:
Jim Desmond, Donn Alan Pennebaker, Mark Woodcock
produkcja:
Shirley Broughton, Edith Van Slyck / Pennebaker Hegedus Films, Inc.
wybrane festiwale i nagrody:
2021 – MFF Jihlava / Jihlava IFF
sekcje:
Retrospektywa Susan Sontag
tagi:
historia prawa człowieka feminizm

Inne filmy z sekcji Retrospektywa Susan Sontag

Inne filmy z tagiem feminizm