Położne Midwives

reż. Snow Hnin Ei Hliang / 2022 / Niemcy, Kanada, Mjanma / 91min.
Film nagrodzony w Sundance, historia prowizorycznej kliniki medycznej prowadzonej w Mjanmie przez dwie odważne kobiety: Hla i Nyo Nyo

Film nagrodzony w Sundance, historia prowizorycznej kliniki medycznej prowadzonej w Mjanmie przez dwie odważne kobiety: Hla i Nyo Nyo. Hla jest buddystką i żyje w zachodnim regionie kraju, gdzie muzułmańska mniejszość Rohingjów jest stale prześladowana i odmawia się jej podstawowych praw, w tym opieki medycznej. Hla codziennie ryzykuje bezpieczeństwo i życie, pomagając muzułmańskim pacjentkom, a Nyo Nyo, która jest muzułmanką, stara się za wszelka cenę zapewnić lekarskie wsparcie swojej społeczności. W klinice pracuje jako asystentka i tłumaczka, ale jej rodzina mieszkająca w okolicy od pokoleń, wciąż uważana jest za intruzów.

Film, kręcony przez pięć lat, dokumentuje wysiłki i odwagę dwóch inspirujących kobiet, żyjących w targanym etnicznym konfliktem rejonie. To historia o przełamywaniu różnic, potrzebie solidarności, walce z prześladowaniami i charyzmie, która pozwala przeciwstawić się uciskowi.

czas trwania:
91 min
kraj / rok produkcji:
Niemcy, Kanada, Mjanma / 2022
reżyseria:
Snow Hnin Ei Hliang
zdjęcia:
Soe Kyaw Htin Tun
produkcja:
Bob Moore / Eyesteel Films
wybrane festiwale i nagrody:
2022 – FF Sundance: ​​Nagroda Specjalna Jury
sekcje:
Oblicza Dalekiego Wschodu
konkursy:
Nagroda Amnesty International Polska
tagi:
religie prawa człowieka feminizm relacje nagradzane Daleki Wschód

Inne filmy z sekcji Oblicza Dalekiego Wschodu

Inne filmy z tagiem feminizm