Film jest prezentowany na festiwalu bez angielskiej wersji językowej.
Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve'a McCurry'ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę.
Film, który powstawał przez pięć lat, przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. Spędził ten czas samotnie, w ciągłym ruchu, z traumą, która często towarzyszyła jego pracy. Poznajemy kluczowe momenty jego dzieciństwa w Pensylwanii, w tym chorobę matki i poważny uraz ręki, a także liczne podróże po świecie, w trakcie których starał się w jednym kadrze przedstawić złożoność ludzkiego życia. W Indiach McCurry, który wówczas fotografował w czerni i bieli, doznał objawienia. Zaczął używać kolorowej kliszy, odkrywając, że kolor pozwala mu pokazać świat w jego pełnej, olśniewającej różnorodności. W filmie wywiady z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i samym fotografem przybliżają nam historie kryjące się za jego zdjęciami.
Obserwujemy także poszczególne etapy procesu twórczego McCurry’ego, poznajemy niepublikowane do tej pory zdjęcia, jesteśmy świadkami zaangażowania w rejestrowanie kroniki naszych czasów, a przede wszystkim próby uchwycenia tego, co definiuje i jednoczy dziś ludzkość - wyścigu z czasem w coraz bardziej podzielonym kulturowo świecie.