Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości We Met In Virtual Reality

reż. Joe Hunting / 2022 / Wielka Brytania / 91min.
Wyróżnienie w konkursie głównym o Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium; Wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Dolnego Śląska
Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości i dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków

Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości i dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków, w nowym ruchu społecznym, wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości.

W tym równoległym świecie każdy może być kim chce i występować pod postacią awatara. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie: można się wygłupiać i uciekać od odpowiedzialności albo pozorować i przeżywać własną śmierć. To również miejsce na rozwój i wybuch uczuć czy na naukę.

Reżyser trafnie wybiera swoich bohaterów spośród użytkowników, którzy rozkwitają na nowo w VR i przekraczają swoje ograniczenia w świecie, w którym wszystko jest możliwe. Podróżujemy przez bajkowe przestrzenie i miejsca, towarzysząc parom żyjącym w rzeczywistym świecie osobno. Odwiedzamy lekcje języka migowego i cały czas jesteśmy konfrontowani z pytaniami o ekspresję osobowości, tożsamość, żal, zdrowie psychiczne oraz wiele innych głębokich, ludzkich doświadczeń. Chociaż bohaterów obserwujemy pod postaciami np. Kermita i innych fikcyjnych bohaterów, nie osłabia to przekazu.

czas trwania:
91 min
kraj / rok produkcji:
Wielka Brytania / 2022
reżyseria:
Joe Hunting
zdjęcia:
Joe Hunting
produkcja:
Joe Hunting / Painted Clouds Ltd
wybrane festiwale i nagrody:
2022 – FF Sundance; 2022 – CPH:DOX Kopenhaga
sekcje:
Love Stories
konkursy:
Nagroda Banku Millennium – Grand Prix Nagroda Wyborcza.pl Big Screen Doc Nagroda Canon za Najlepsze Zdjęcia
tagi:
technologia love story feel good movie psychologia internet relacje nagrodzone

Inne filmy z sekcji Love Stories

Inne filmy z tagiem love story