Jak wychować nastoletniego mordercę Raising a School Shooter

reż. Frida Barkfors, Lasse Barkfors / 2021 / Szwecja, Dania, Francja / 74min.
Troje rodziców nastoletnich morderców opowiada o życiu po przerażającym i niezrozumiałym czynie, jakiego dopuściły się ich dzieci


Troje rodziców nastoletnich morderców opowiada o życiu po przerażającym i niezrozumiałym czynie, jakiego dopuściły się ich dzieci. Syn Jeffa odsiaduje dożywocie po tym, jak w wieku 15 lat otworzył ogień do swoich kolegów z klasy. Zastrzelił dwóch z nich i ranił trzynastu. Syn Clarence'a, Nicholas, również resztę życia spędzi w więzieniu po śmiertelnej strzelaninie, w której zabił nauczyciela i zranił innego. Sue jest matką Dylana Klebolda, jednego z dwóch nastolatków, którzy dokonali masowej strzelaniny w Columbine High School w 1999 roku, a następnie popełnili samobójstwo.

Żal, poczucie winy i bezsilność mieszają się u nich z poczuciem porażki, smutku, miłości i odpowiedzialności za czyny bliskich. Jak przeprosić rodziców nastolatków zabitych przez własne dzieci? Czy i jak można krytykować i opłakiwać masakrę, jeśli jej sprawcą jest własne dziecko? I wreszcie – co poszło nie tak z wychowaniem własnych dzieci i kiedy nastąpił moment krytycznego błędu?     

czas trwania:
74 min
kraj / rok produkcji:
Szwecja, Dania, Francja / 2021
reżyseria:
Frida Barkfors, Lasse Barkfors
zdjęcia:
Lasse Barkfors
produkcja:
Anne Köhncke / Final Cut for Real
wybrane festiwale i nagrody:
2021 – IDFA Amsterdam
sekcje:
Historie intymne
tagi:
psychologia USA relacje dorastanie

Inne filmy z sekcji Historie intymne

Inne filmy z tagiem relacje