Po rewolucji After A Revolution

reż. Giovanni Buccomino / 2021 / Libia, Włochy / 122min.
Brat i siostra podczas libijskiej rewolucji w 2011 roku znaleźli się po przeciwnych stronach walki – on wsparł reżim Kadafiego, zaś ona rebelię. Śledzimy ich przez sześć lat

Brat i siostra, Haroun i Myriam, byli gotowi oddać życie za swój kraj podczas libijskiej rewolucji w 2011 roku. Dzieliło ich jednak wiele – znaleźli się po przeciwnych stronach walki. On wsparł reżim Kadafiego, zaś ona rebelię, walcząc z bronią na froncie. Choć po rewolucji należała do klasy rządzącej, niezadowolona z kierunku zmian politycznych i narastającego ekstremizmu, Myriam ostatecznie stanęła po stronie brata. Rozczarowana wyborami parlamentarnymi, sama została rzeczniczką praw kobiet.

W filmie podążamy za tym rodzeństwem przez sześć lat. Widzimy ich ciepłe relacje z własnymi dziećmi, które kontrastują z gorącymi dysputami politycznymi. Brat zaangażował się w odbudowę niemal gołymi rękami świątyni zniszczonej przez ekstremistów, co doprowadziło do konfliktu z wyznawcami skrajnej ideologii. Bezpieczeństwo rodzin Harouna i Myriam jest zagrożone. „Po rewolucji” jest historią o ludzkich losach w czasie wojny domowej, o delikatności procesu pokojowego i rozczarowaniu polityką. 

Spotkanie

czas trwania:
122 min
kraj / rok produkcji:
Libia, Włochy / 2021
reżyseria:
Giovanni Buccomino
zdjęcia:
Giovanni Buccomino, Naziha Karima Arebi
produkcja:
Naziha Karima Arebi / Bad Donkey
wybrane festiwale i nagrody:
2021 – IDFA Amsterdam
sekcje:
Człowiek w kinie
konkursy:
Nagroda Amnesty International Polska
tagi:
polityka prawa człowieka Bliski Wschód

Inne filmy z sekcji Człowiek w kinie

Inne filmy z tagiem polityka