Strategia dla Ziemi Solutions

reż. Pernille Rose Grønkjær / 2021 / Dania / 111min.
Grupa czołowych naukowców i przedsiębiorców z całego świata izoluje się na 10 dni, żeby wspólnie opracować realne rozwiązania najbardziej palących problemów codzienności

Nowe technologie nieustannie zmieniają życie ludzi i społeczeństw. Dziś, chociaż rozwój postępuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, towarzyszą nam narastające kryzysy i konflikty. Co powinniśmy więc zmienić?

Grupa czołowych naukowców i przedsiębiorców z całego świata izoluje się na 10 dni w renomowanym Instytucie Santa Fe, ukrytym na pustyni Nowego Meksyku. Reprezentują wszystkie dziedziny nauki i badają różne zjawiska: ekologię, gospodarkę, demokrację, media społecznościowe, cyberprzestrzeń, edukację, instytucje państwowe i sztuczną inteligencję Chcą rozpocząć nowy ruch z ambitnym celem, jakim jest opracowanie realnych rozwiązań najbardziej palących problemów codzienności. Chcą zabezpieczyć przyszłość ludzkości poprzez naukę, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dążą do znalezienia drogi do nowego paradygmatu, stworzenia optymistycznej ścieżki w przyszłość.

Film dokumentuje to spotkanie, oferując inspirujący wgląd w wizje i konkretne pomysły, które mają utorować drogę do rozwiązania kilku najtrudniejszych ogólnoświatowych problemów. Jak odwrócić globalny trend, przypominający historię Titanica? Być może potrzebowaliśmy pandemii, żeby rozpocząć proces myślenia i wprowadzania w życie koniecznych zmian?

czas trwania:
111 min
kraj / rok produkcji:
Dania / 2021
reżyseria:
Pernille Rose Grønkjær
zdjęcia:
Ben Bernhard
produkcja:
Pernille Rose Grønkjær / Danish Documentary
wybrane festiwale i nagrody:
2021 – CPH:DOX Kopenhaga; 2021 – MFF Bergen; 2021 – Science FF Praga: Nagroda Główna
sekcje:
Nauka nas uratuje
konkursy:
Green Warsaw Award
tagi:
ekologia aktywizm nauka

Inne filmy z sekcji Nauka nas uratuje

Inne filmy z tagiem nauka

Inne filmy z konkursu Green Warsaw Award